Strefa klienta

Aktualności

Komisja Polsko - Rosyjska bez Rosjan

Poprzedni rząd nie przyjął w październiku ubiegłego roku delegacji rosyjskiej, jednakże my od razu przystąpiliśmy do działania i już dwukrotnie spotkałem się z wiceministrem rosyjskim. Kolejne spotkanie miało się odbyć dziś i jutro w Gdańsku. Strona rosyjska nie przyjechała pomimo zapewnień składanych w Swietłogorsku tydzień temu – powiedział 28 stycznia 2016 r. wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit podczas briefingu prasowego w Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku.

Na 28-29 stycznia 2016 r. w Gdańsku zaplanowano kolejną turę negocjacji w ramach polsko-rosyjskiej Komisji Mieszanej ds. międzynarodowych przewozów drogowych. Tematem rozmów miały być zasady wykonywania przewozów drogowych do Federacji Rosyjskiej oraz ustalenie wysokości kontyngentu zezwoleń na 2016 rok.

Wystąpimy do ministra transportu Federacji Rosyjskiej z prośbą o podanie przyczyny niestawienia się delegacji na umówione spotkanie. Ze swojej strony wyrażam wolę dalszych rozmów – dodał wiceminister Szmit.

To nie pierwszy w ostatnich latach przypadek, gdy rozmowy dotyczące zasad przewozu towarów pomiędzy Polską i Rosją prowadzone są praktycznie do ostatniej chwili – wygaśnięcia dotychczasowych zezwoleń. A te tracą ważność 31 stycznia 2016 r.
Oznacza to, że polskie pojazdy ciężarowe powinny opuścić terytorium Federacji Rosyjskiej najpóźniej 31 stycznia 2016 r.

Obecnie MIB analizuje dalsze, możliwe do podjęcia działania.

Więcej o negocjacjach ze stroną rosyjską na stronie Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Przewoźników

Adres: ul. Janowska 66
21-500 Biała Podlaska
E-mail: stow@stow.pl

Fax: 83 344 47 08