Strefa klienta

Trwają rozmowy polsko - rosyjskie, kompromisu brak

Dziś (1 lutego 2016 r.) w godzinach wieczornych ogłoszono przerwę w rozmowach polskich i rosyjskich ekspertów na temat zasad wykonywania przewozów drogowych do Federacji Rosyjskiej oraz ustalenia wysokości kontyngentu zezwoleń na 2016 r. Kontynuacja w formule eksperckiej rozpocznie się w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa jutro (2 lutego) od godz. 10:00.

Nadal trwają rozmowy w formule spotkania ekspertów. Rosjanie pozostają na stanowisku, że wprowadzone przez nich w ubiegłym roku przepisy nie są sprzeczne z umową międzynarodową Polska-Rosja z 1996 r. Strona Polska pokazuje negatywne konsekwencje wprowadzonych przepisów, które zmierzają do eliminacji polskiego transportu na rosyjskich szlakach - powiedział po zakończeniu spotkania wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit.

Pozytywny wynik zaplanowanych rozmów zespołów eksperckich w ramach posiedzenia polsko-rosyjskiej Komisji Mieszanej ds. międzynarodowych przewozów drogowych, pozwoli na spotkanie wiceministra J. Szmita z wiceministrem transportu Federacji Rosyjskiej Nikołajem Assaułem.

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Przewoźników

Adres: ul. Janowska 66
21-500 Biała Podlaska
E-mail: stow@stow.pl

Fax: 83 344 47 08